Opublikowano

Zobacz najdroższe suknie ślubne na świecie!

najdroższe suknie ślubne

Najdroższe suknie ślubne gwiazd

Najdroższe suknie ślubne od lat budzą podziw na całym świecie. To właśnie dzięki ich pomysłowym projektantom tak mnóstwo osób uwielbia ich najwspanialsze jedwabie, koronki i drogie kamienie, tworzące z nich istne dzieła sztuki. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że wybierają je od pokoleń wielkie gwiazdy, wybranki rodów królewskich oraz ukochane miliarderów. Poniżej prezentujemy cztery najdroższe modele wybrane przez kobiety znane na całym świecie. A jak Wam podobają się fasony najcenniejszych sukienek ślubnych na świecie?

Najpiękniejsze suknie ślubne

Nie da się ukryć, że wybranki potomków z rodów królewskich najczęściej decydują się na bogato zdobione fasony pięknych sukni ślubnych wartych kilkaset tysięcy złotych. Jedną z nich była księżna Diana, której kreacja do ślubu została zaprojektowana przez David’a Emanuela. Jej cena wynosiła 80 tysięcy funtów, czyli około 450 tysięcy złotych. W jej ślady poszła również księżna Kate Middleton wraz ze swoją suknią wartą 250 tysięcy funtów (około 1 290 000 złotych), zaprojektowaną przez dom mody Alexander McQueen. Trzeba więc przyznać, iż rodzina królewska nie szczędzi pieniędzy na kreacje ślubne swoich przyszłych członkiń. Jednakże doskonałym przykładem równie dużej rozrzutności na suknie ślubną jest aktorka Catherine Zeta-Jones, której strój zaprojektowany został przez Christiana Lacroix, a cena przekroczyła 140 tysięcy dolarów, czyli w przeliczeniu około 540 tysięcy złotych.

 

najdroższe suknie ślubne
Stylizacja udostępniona na Pinterest.com przez Seattle Weddings i Harriet Mashburn

[koc_offers posts_per_page=”9″ category=”kobiety” tag=”sukienki” color=”biały”]

Amal Clooney i Kim Kardashian – piękne suknie ślubne ceny

Jednakże wbrew pozorom powyższe sławy wcale nie przeznaczyły na kreacje ślubne tak wiele, jeśliby spojrzeć na, chociażby Amal Clooney. To właśnie ona na swoją suknię do ślubu zaprojektowaną przez Oscara de la Rentę wydała aż 380 tysięcy dolarów (około 1 460 000 złotych). To jednak nie jest szczyt możliwości, gdyż patrząc na szokującą cenę 400 tysięcy dolarów (około 1 540 000 złotych) kreacji Kim Kardashian wykonanej przez dom mody Givenchy można doznać ogromnego szoku. Jedno jest pewne, że wśród znanych na całym świecie gwiazd z pewnością nie brak pieniędzy na spełnianie marzeń ślubnych wartych kilkaset tysięcy.

 

najdroższe suknie ślubne
Stylizacja udostępniona na Pinterest.com przez Emanove Emma i Jamie Pointdexter
najdroższe suknie ślubne
Stylizacja udostępniona na Pinterest.com przez Heather Ennis i Jasreen Cargill

[koc_offers posts_per_page=”21″ category=”kobiety” tag=”sukienki koktajlowe” color=”biały”]