Opublikowano

Biżuteria w stylu Kate Middleton

biżuteria

Biżuteria ślubna księżnej Diany

Biżuteria ślubna w rodzinie królewskiej od lat jest związana z różnymi historiami. Tak jest też w przypadku pierścionka zaręczynowego, który obecnie jest w posiadaniu Kate Middleton. Jego pierwszą właścicielką była matka księcia Wiliama, księżna Diana. A wszystko zaczęło się od decyzji rodziny królewskiej, która zmusiła księcia Karola do zaręczyn z Dianą Spencer. Jednakże dopiero kiedy jej odpowiedź była pozytywna, otrzymała ona katalog z pierścionkami do wyboru od najstarszej londyńskiej firmy. Wbrew pozorom przyszła księżna, zdecydowała się na najskromniejszy model. A był nim pierścień wykonany z białego złota z owalnie szlifowanym 12-karatowym szafirem cejlońskim otoczonym 14 małymi brylantami wartym „zaledwie” 65 tysięcy dolarów. Niestety nie przyniósł on księżnej szczęścia, ponieważ całe małżeństwo czuła się ona bardzo samotna, zmagając z depresją i bulimią, a także długoletnim romansem męża. Diana zginęła niedługo po swoim rozwodzie, podczas ucieczki przed paparazzi.

 

biżuteria
Stylizacja udostępniona na Pinterest.com dzięki Deb Mercado i Gala

[koc_offers posts_per_page=”9″ category=”kobiety” tag=”biżuteria” color=”srebrny”]

Złota biżuteria przekazywana z pokolenia na pokolenie

Syn księżnej Diany i księcia Karola, Wiliam już od początku swojego związku z Kate Middleton był obserwowany przez media, na każdym kroku. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że gdy tylko rozeszła się wieść o zaręczynach pary, cały świat spoglądał na palec Kate w oczekiwaniu na pierścionek. Jednakże z nim nie było wcale tak łatwo, gdyż podobno Wiliam zabrał pierścionek z królewskiego skarbca i woził go w plecaku przez 3 tygodnie, zanim udało mu się zdobyć na odwagę oraz wręczenie go przyszłej księżnej. Obecnie pierścionek wart jest już około 1,44 milionów złotych!

Biżuteria damska z rodziny królewskiej – najmodniejsza na świecie

Pierścionek zaręczynowy księżnej Kate jest dzisiaj uznawany za najmodniejszy i najpiękniejszy element biżuterii ślubnej na świecie. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż sama jego historia czyni go wyjątkowym. Obecnie również w Polsce u wielu jubilerów możemy zakupić podobne modele pierścionków wykonanych z białego złota. Takim fasonem szczyci się też biżuteria srebrna, a nawet sztuczna biżuteria. Jednakże warto pamiętać, że tania biżuteria nigdy nie zastąpi oryginalnego modelu pierścionka zaręczynowego, o którym marzy wiele kobiet na świecie.

 

biżuteria
Stylizacja udostępniona na Instagramie dzięki katemiddletonofficial1
Pierścionki udostępnione na Pinterest.com dzięki designer-jewelry101.co.uk i geselle.pl

[koc_offers posts_per_page=”21″ category=”kobiety” tag=”pierścionki”]